Tarla mı lazım?
AhmHkn 23 Ocak 2021 03:11

   Factions sunucusunda oynuyorsanız ekonominizi çok iyi yönetmeniz gerektiğini hepiniz biliyorsunuzdur. Burada en önemli şey paradır çünkü para olmazsa savaşabileceğiniz eşyaları elde edemezsiniz. 

   Para kazanmanın çeşitli yolları olduğu gibi en iyisi ve en kârlısı Kaktüs Farmıdır. Biz de bunu bildiğimiz ve oyuncularımıza kolaylık sağlamak istediğimiz için herhangi bir kredi ödemesi yapmadan otomatik olarak arsanıza Kaktüs Farmı oluşturabileceğiniz bir sistem getirdik.

Bu Farm Oluşturucusu ile tekli arsalarda 24 kat dörtlü arsalarda ise 6 kat kaktüs farmını otomatik olarak oluşturabiliyorsunuz. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gereke bazı şeyler var.

• Bu eşyayı kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey sahip olduğunuz arsanın Claimed tabelasına bu eşya ile sağ tıklamak. Sonrasında her şey otomatik olacaktır.

• Aynı arsada 2. kez kullanırsanız sistem kaldığı yeri hatırlar ve oradan devam ederek üstüne kat çıkar. 1 kez kullandıktan sonra elinizle kat çıksanız bile sistem bunu algılayabilir ve 2. kullanımınızda elinizle çıktığınız kat sayısı kadar fazladan kat çıkar. Fakat kat sayısında tutarsızlıklar olabilir.

• Eğer ilk kullanımda arsada zaten bir kaktüs farmı var ise sistem bunu algılıyor ve var olan kat sayısı kadar fazladan kat çıkıyor. Yalnız bu sadece ilk kullandığınızda oluyor.

• Bu sistem farm yapmaya başlamadan önce arsanızdaki sandıklar ve tuzaklı sandıklar hariç bütün blokları temizler.

• Eğer sandıklarınız arsanızın en alttan 5 blok veya arsanın yan duvarlarının 2 blok genişliğindeki alanlar içerisinde değilse sandıklarınız silinir. Sistemi kullanmadan önce emin olmak için yetkililerden yardım isteyebilirsiniz.

• Arsanızda bu sistem ile farm oluşturduktan sonra Merge işlemi yapmayın. Yaparsanız sistem bunu algılar ve farmınız bozulur.

• Elinizle kat çıkarsanız sistem bunu algılar ve onun üstüne kat çıkar. Fakat kat sayısında tutarsızlıklar olabilir.

Ne kadar karışık bir sistem olarak gözükse de aslında çok basit. Unutmayın ki aklınıza bir soru takılırsa veya emin olamazsanız yetkililerden her daim yardım isteyebilirsiniz.
Üstelik sadece farm da değil. Aynı şekilde başka bir eşya ile Duvar da örebilirsiniz.

Bu eşyanın kullanımı da aynı şekilde Claimed tabelasına sağ tıkladığınızda çalışıyor. Tabi bunun kullanımı daha basit. Herhangi bir blok silmiyor. Sadece duvarı koyduğu yerde blok varsa onları siliyor.


Bu haber yorumlara kapalıdır.